Jóga | U Záhorků :: Lukostřelba & Jóga
+420 777 199 681 p.zahorka@gmail.com Lékařova Lhota, 373 48 Sedlec

Jóga

Hlavní předností jógy je, že můžete začít v každém věku a v jakékoliv fyzické kondici. Je vhodná naprosto pro všechny od aktivních sportovců až po ty z nás, kteří žijí s nějakým zdravotním omezením. Každý si v ní najde co potřebuje a ještě mnohem více.

Naprostá většina dnešních zapálených jogínů našla zalíbení v józe díky jejímu úžasnému vlivu na fyzické tělo. Radost každého začínajícího jogína ze zlepšení kondice, pružnosti i síly vždy znásobí překvapující poznání. Stejně dobře dokáže jóga působit na naše psychické zdraví. Zklidněná mysl, nalezení duševní rovnováhy, radosti ze života, síla, pohyblivost ale i výdrž, dynamika i klid, dýchaní a bdělá pozornost – to vše v harmonii a rovnováze .

Jakou jógu cvičíme v Lékařově Lhotě?

Během předlouhého vývoje jógy se vyvinulo mnoho směrů a stylů jógy. Jedním z nejrozšířenějších směrů v Evropě a Americe je styl sestavený B.K.S Iyengarem, který vyvořil systém ušitý přímo na míru západnímu člověku. Využil při něm celou škálu pomůcek jako jsou pásky, bločky, válce nebo cihličky. S jejich pomocí dosahujeme snadněji jednotlivé jógové pozice a tak z nich můžeme efektivněji využít jejich příznivé účinky.

Moderní doba přináší také nové poznatky o stavbě a fungování lidského těla. Spojením tisíciletého poznání jógínů a poznatků moderní medicíny vznikl styl zvaný medical jóga. Ten se zaměřuje zejména na zdravotní účinky jógy. V hlavním centru pozornosti ovšem není pochopení všech anatomických souvislostí. Jde zejména o bdělou pozornost v pohybu a inteligentního využití dokonalého nástroje, kterým naše tělo je. V medical jóga jde o to, abychom následovali zákonitosti stavby lidského těla a využívali je. Více o kurzu se dozvíte zde.

V tomto oboru jsem také získala vzdělání a oprávnění vyučovat jógu jako cvičitelka jógy II. stupně se zaměřením na zdravotní aspekty jógy.

A co ta jóga v hamace? 

Druhý styl jógy, který u nás můžete cvičit, je jeden z posledních hitů v Evropě a Americe. Říká se jí aerojóga, antigravity jóga a třeba taky fly jóga. Pomalu se dostává do povědomí i u nás. Díky velikým prostorům našeho sálu, máte ojedinělou možnost si skutečně zalétat a využít všechny možnosti, které hamaka poskytuje. Hamaka je závěsný cvičební nástroj, který má skutečně univerzální použití. Záleží jen na vás a vaší aktuální potřebě. Dá se v ní skvěle relaxovat, posilovat, protahovat i jen tak lenošit. V józe nás učí ještě více zapojovat správné svaly, ulehčuje nácvik obrácených poloh a zesiluje účinky relaxací. Více o kurzu se dozvíte zde.

V hamace cvičím již 7 let a absolvovala jsem kurz v německém Passau.

.

Jóga

Jóga

Pravidelné kurzy jógy, jóga v hamakách, individuální hodiny jógy

Více
Lukostřelba

Lukostřelba

Lukostřelecké lekce, rekreační lukostřelba, dětský sportovní oddíl, individuální tréning.

Více

Dětský sportovní oddíl

Lukostřelba České Budějovice, Písek, Vodňany, Protivín,Prachatice, Týn nad Vltavou.

Více

Zavolejte nám!

+420 777 199 681

Nebo napište!

p.zahorka@gmail.com

Naše adresa!

Lékařova Lhota
373 48 Sedlec

Do 30 minut k nám autem přijedete z Písku, Strakonic, Českých Budějovic a Prachatic.