Jóga | U Záhorků :: Lukostřelba & Jóga
+420 777 199 681 p.zahorka@gmail.com Lékařova Lhota, 373 48 Sedlec

Jóga

Hlavní předností jógy je, že můžete začít v každém věku a v jakékoliv fyzické kondici. Je vhodná naprosto pro všechny od aktivních sportovců až po ty z nás, kteří žijí s nějakým zdravotním omezením. Každý si v ní najde co potřebuje a ještě mnohem více.

Naprostá většina dnešních zapálených jogínů našla zalíbení v józe díky jejímu úžasnému vlivu na fyzické tělo. Radost každého začínajícího jogína ze zlepšení kondice, pružnosti i síly vždy znásobí překvapující poznání. Stejně dobře dokáže jóga působit na naše psychické zdraví. Zklidněná mysl, nalezení duševní rovnováhy, radosti ze života, síla, pohyblivost ale i výdrž, dynamika i klid, dýchaní a bdělá pozornost – to vše v harmonii a rovnováze .

Jakou jógu cvičíme v Lékařově Lhotě?

Během předlouhého vývoje jógy se vyvinulo mnoho směrů a stylů jógy. Jedním z nejrozšířenějších směrů v Evropě a Americe je styl sestavený B.K.S Iyengarem, který vyvořil systém ušitý přímo na míru západnímu člověku. Využil při něm celou škálu pomůcek jako jsou pásky, bločky, válce nebo cihličky. S jejich pomocí dosahujeme snadněji jednotlivé jógové pozice a tak z nich můžeme efektivněji využít jejich příznivé účinky.

Moderní doba přináší také nové poznatky o stavbě a fungování lidského těla. Spojením tisíciletého poznání jógínů a poznatků moderní medicíny vznikl styl zvaný medical jóga. Ten se zaměřuje zejména na zdravotní účinky jógy. V hlavním centru pozornosti ovšem není pochopení všech anatomických souvislostí. Jde zejména o bdělou pozornost v pohybu a inteligentního využití dokonalého nástroje, kterým naše tělo je. V medical jóga jde o to, abychom následovali zákonitosti stavby lidského těla a využívali je. Více o kurzu se dozvíte zde.

V tomto oboru jsem také získala vzdělání a oprávnění vyučovat jógu jako cvičitelka jógy II. stupně se zaměřením na zdravotní aspekty jógy.

A co ta jóga v hamace? 

Druhý styl jógy, který u nás můžete cvičit, je jeden z posledních hitů v Evropě a Americe. Říká se jí aerojóga, antigravity jóga a třeba taky fly jóga. Pomalu se dostává do povědomí i u nás. Díky velikým prostorům našeho sálu, máte ojedinělou možnost si skutečně zalétat a využít všechny možnosti, které hamaka poskytuje. Hamaka je závěsný cvičební nástroj, který má skutečně univerzální použití. Záleží jen na vás a vaší aktuální potřebě. Dá se v ní skvěle relaxovat, posilovat, protahovat i jen tak lenošit. V józe nás učí ještě více zapojovat správné svaly, ulehčuje nácvik obrácených poloh a zesiluje účinky relaxací. Více o kurzu se dozvíte zde.

V hamace cvičím již 7 let a absolvovala jsem kurz v německém Passau.

.

Jóga

Pravidelné kurzy jógy, jóga v hamakách, individuální hodiny jógy

Více

Lukostřelba

Lukostřelecké lekce, rekreační lukostřelba, dětský sportovní oddíl, individuální tréning.

Více

Dětský sportovní oddíl

Lukostřelba České Budějovice, Písek, Vodňany, Protivín,Prachatice, Týn nad Vltavou.

Více

Zavolejte nám!

+420 777 199 681

Nebo napište!

p.zahorka@gmail.com

Naše adresa!

Lékařova Lhota
373 48 Sedlec

Do 30 minut k nám autem přijedete z Písku, Strakonic, Českých Budějovic a Prachatic.