+420 777 199 681 p.zahorka@gmail.com Lékařova Lhota, 373 48 Sedlec

Jóga

Jóga umožňuje starat se o své tělo a převzít plnou zodpovědnost za jeho stav až do vysokého věku. Většina lidí našla zalíbení v józe díky jejímu úžasnému vlivu na fyzické tělo. Radost každého začínajícího jogína ze zlepšení kondice, pružnosti i síly vždy znásobí překvapující poznání. Stejně dobře dokáže jóga působit na naše psychické zdraví. Zklidněná mysl, nalezení duševní rovnováhy a radosti ze života, síla, pohyblivost ale i výdrž, dynamika i klid, dýchaní a bdělá pozornost – to vše v harmonii a rovnováze.

Vyberte si svůj styl jógy

Nabízím kurzy se dvěma typy jógy, které mám oba moc ráda a ve kterých se průběžně vzdělávám.

Jóga na každého z nás působí jinak, jako bychom polkli univerzální inteligentní piluku, která přesně pozná jak má účinkovat. Někdo je po lekcích nabitý energií a někdo jde rovnou spát. V lekcích klasické jógy vycházím ze směru sestaveným B.K.S Iyengarem, který vyvořil systém ušitý přímo na míru západnímu člověku. Využil při něm celou škálu pomůcek jako jsou pásky, bločky, válce nebo cihličky. S jejich pomocí dosahujeme snadněji jednotlivé jógové pozice a tak můžeme efektivněji využít jejich příznivé účinky. Spojením poznání jógínů a poznatků moderní medicíny vznikl styl zvaný medical jóga. V hlavním centru pozornosti ovšem není pochopení všech anatomických souvislostí. Jde zejména o bdělou pozornost v pohybu a inteligentního využití dokonalého nástroje, kterým naše tělo je. V medical jóga jde o to, abychom následovali zákonitosti stavby lidského těla a využívali je. V tomto oboru jsem také získala vzdělání a oprávnění vyučovat jógu jako cvičitelka jógy II. stupně se zaměřením na zdravotní aspekty jógy.

Druhý styl jógy, který u nás můžete cvičit, má mnoho jmen. Nazývá se aerojóga, antigravity jóga a třeba taky fly jóga. U nás jí říkáme jóga v hamace. Díky velikým prostorům našeho sálu máte ojedinělou možnost si skutečně zalétat. Hamaka je závěsný cvičební nástroj, který má skutečně univerzální použití. Záleží jen na vás a vaší aktuální potřebě. Dá se v ní skvěle relaxovat, posilovat, protahovat i jen tak lenošit. V józe nás učí ještě více zapojovat správné svaly, ulehčuje nácvik obrácených poloh a zesiluje účinky relaxací. Pro cvičení v hamace jsem absolvovala kurz v německém Passau.

Aktuální přehled otevřených kurzů najdete zde.

Kurzy a soukromé hodiny

Kurzy začínají vždy na začátku září a končí koncem května. Jedna lekce trvá 90 minut. V případě uzavření tělocvičny kvůli vládním opatřením cvičíme v online režimu.

Cena za jednu lekci v kurzu je v případě zakoupení permanentky 150,- Kč. Zakoupení jednotlivých lekcí je možné pouze po individuální dohodě a stojí 200,-. Možností náhrady neprochozených lekcí je několik, buď si můžete přijít zacvičit na jinou lekci a nebo si můžete přivést na lekci kamarádku či dceru.

Své místo v kurzu si můžete rezervovat telefonicky na 777 199 682 nebo mailem katka.zahorkova@gmail.com

Soukromé hodiny jsou možné jak v naší tělocvičně, tak ve vaší firmě. S termíny i cenami vám ráda vyjdu vstříc. Pro nabídku mě neváhejte kontaktovat na mailu katka.zahorkova@gmail.com nebo tel. čísle 777 199 682.

Semináře

Pokud si chcete vyzkoušet cvičení v hamace a nemáte během roku čas, můžete se přidat do letních workshopů. O víkendech v zimním období pořádám velice oblíbené cvičení pro rodiče děti v hamace. Aktuální přehled pořádaných seminářů najdete v aktualitách a také na mém FB profilu.

Jak lekce probíhají?

Cvičení probíhá v klidném, pomalém tempu, kdy je pozornost zaměřena na správné provedení jógových pozic. Aby účinek pozic byl co nejvíce terapeutický, je využívána celá řada pomůcek jako jsou válce, bločky nebo pásky. Zacvičíme si pozice protahující, posilující a balanční, čímž zvýšíme naši pružnost, sílu, rovnováhu i kondici. Posílíme a zaktivujeme svaly hlubokého stabilizačního systému a uvolníme klouby. Díky menšímu počtu účastníků se můžu věnovat každému z vás a tak brzy získáte jistotu ve cvičení a jeho účinky jsou ihned znatelné. Každá lekce je ukončena relaxací, která vám dodá pocity uvolnění, odlehčení a spokojenosti.

Co před každou lekcí?

Prosím upozorněte mě před lekcí, pokud máte nějaký zdravotní problém, jste po operaci či těhotná. Na lekce jógy přicházejte s prázdným žaludkem. Vypněte mobilní telefony. Potřebujete-li odejít dříve, informujte předem lektora a vždy odcházejte před závěrečnou relaxací.

Co si vzít na sebe a sebou?

Na hodiny jógy je důležité vzít si pohodlný oděv. Musí být ostatečně pružný nebo prostorný, tak abyste dokázali udělat široké rozkročení a mohli volně dýchat. Vhodné jsou například legíny a přiléhavé tričko, které vám nepřepadne přes hlavu při svíčce a navíc umožní lektorovi kontrolovat správné postavení těla. Cvičíme bosky, ale na relaxaci si vezměte teplé ponožky. Veškeré vybavení jako jsou podložky, deky, válce, pásky a cihličky mám pro vás připravené.

Lukostřelba

Lukostřelba

Více
Jóga

Jóga

Více
Dětský oddíl

Dětský oddíl

Více

Zavolejte nám!

+420 777 199 681

Nebo napište!

p.zahorka@gmail.com

Naše adresa!

Lékařova Lhota
373 48 Sedlec

Do 30 minut k nám autem přijedete z Písku, Strakonic, Českých Budějovic a Prachatic.